O mně

Angličtinu studuji od roku 2003, od roku 2008 jsem doučovala angličtinu při svém studiu na vysoké škole a lektorkou na plný úvazek jsem od roku 2014. Učím individuální hodiny i kurzy ve firmách, soukromě a v jazykové škole. Stále mě má práce baví. Když vidím výsledek své práce, pokrok studentů a jejich úspěšně zvládnuté zkoušky, je to přesně ta nejlepší odměna a dobrý pocit, který může lektor/ka získat :)

Ve svých hodinách se snažím vše co nejjednodušeji a jednoznačně vysvětlit, používat hodně příkladů a především vše procvičovat prakticky. Nezabývám se detaily a hromadou výjimek, které 90 % studentů nepotřebují. Nejdůležitější je být schopen se domluvit na dovolené nebo služební cestě, jak mi často říkají i moji studenti.

10 % studentů pak potřebuje připravit na maturitu nebo jiné zkoušky a tam samozřejmě procvičujeme vše, co je potřeba. Poslech, gramatiku, mluvený projev nebo psaní emailů či žádostí a reklamací. S každým studentem se domluvíme, co potřebuje nejvíce, aby mu hodiny angličtiny vyhovovaly.

3 pravidla, jak se naučit anglicky

Nejsem zastánce pravidel typu "10 pravidel, jak se naučit anglicky" apod., protože každý jsme jiný a každý potřebujeme jiný typ přístupu k učení. Ale 3 pravidla sem přece jen napíšu, protože jsou opravdu základem pro zvládnutí angličtiny (a všech jiných oborů, do kterých se pustíte) :)

  1. Pravidelnost a intenzita výuky angličtiny je opravdu klíčová. Zejména pro začátečníky. Vedle hodin anglického jazyka si vytvořte kolem sebe "bublinu angličtiny". Myslím to tak, abyste se obklopili angličtinou jak jen to půjde. Můžete si na věci kolem sebe nalepit štítky s anglickým popiskem (doma i v kanceláři), poslouchejte písničky (svoji oblíbenou písničku se naučte a zpívejte při poslechu), čtěte jednoduché anglické knihy nebo články na internetu, hrajte se svými dětmi pexeso... Hlavně si ale vyberte to, co vás baví! :)
  2. Vyberte si co vás baví. Tato věta dostala svůj vlastní bod, i když patří do prvního pravidla :) Je to opravdu moc důležité, ať budete sledovat anglické seriály, poslouchat anglické písničky, číst anglické knížky nebo články na internetu, poslouchat anglické podcasty (dnes je opravdu z čeho vybírat, internet je plný stránek, cvičení i textů, což je skvělé), vždy si vyberte to, co vás baví! Díky tomu si angličtinu spojíte s něčím příjemným a budete si ji lépe pamatovat :)
  3. Připravte si na sebe nároky, které opravdu zvládnete. Takže ani malé, ale naopak ani vysoké. Učte se další slovíčka nebo gramatiku až poté, co zvládnete tu předchozí látku. Musíte ji mít zažitou a dostatečně procvičenou. Pokud se budete učit stále novou gramatiku, ale tu předchozí nebudete umět používat, začne se vám plést a stejně se k ní budete muset vrátit, protože si jí nebudete pamatovat.